Bizler insanız ve çok değerliyiz....Sağlığınızın kıymetini bilin...

20 Mart 2012

Bizleri kim koruyacak...Avrupa Birliği, Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO'lu) AB'ye girmesine izin vermemekte, peki ya Kısırlaştırma, neslimizin tüketilmesi ve diğer tehlikeler altında olan siz Türk Milleti şimdi ne yapmayı planlıyorsunuz?

Üstelik bu tohumların ekildiği topraklarda ,isteseniz bile geri dönüş yok. Bir daha bu tohumların ekildiği yerlerde normal tohumla  verimli üretim yapamıyorsunuz, üstelikte toprağın kalitesi düzelemeyecek şekilde bozuluyor.!

Üstelikte, bir kez bu ülkenin tohumunu verimli olduğu için ektiniz mi bir daha geri dönüş yok her yıl o ülkeden sürekli yeni tohumları almak zorundasınız...

Son alınan kararla 13 GDO lu MISIR' ın Türkiye ye gelmesi kararlaştırıldı.

Yapılan açıklamada bunun hayvancılıkta besin olarak kullanılacağını söylüyor. Yani insanlara değil hayvanlara yedirecekler.?

Bu açıklamayı yapanlar bu halkı aptal mı zannediyorlar yoksa kendileri söylediklerine inanıyorlar mı?

Hayvan, insan için zararlı olan GDO lu ürünü yerse, insanda GDO lu besinle beslenmiş hayvanı yerse insan GDO lu besini yemiş oluyor mu olmuyor mu?

Bugün çok küçük yaşlarda çocuklarda hormonal bozukluklar başladı, 10 yaşında adet görmeye başlıyor kız çocukları.

Kadınlar zaman içerisinde erkekleşiyor, erkekler kadınsılaşıyor acaba neden?

Eskiden erkekler övünürdü ' ceketimi atsam hamile kalır' diye.

O halde günümüzde neden kısırlık tedavisi her geçen gün artıyor..

Bir süre önce  Oktar Babuna diye biri, bir şeyler bahane edildi kan toplandı..

O dönem MHP kanadından ses geldi.  ABD ye gönderilen kanlarla Türk ırkının genetiği tespit ediliyor, araştırma yapılıyor..

O zaman biz MHP yi, zaten geçmişten gelen faşist, ırkçı yaftasıyla adeta dalga geçmiştik.

Bu kadar insani bir nedenle kan toplanıyor, paronayak adamlar bak ne düşünüyor?

MHP li eski sağlık bakanı, Sayın Durmuş daha sonra yurt dışından gelen tohumların , toprağımıza zarar verdiği, Türk nesline zarar vereceği ...vb konuştu.

Biz aydınlar gene dalga geçtik..

'Daha neler' dedik...

Peki hiç düşündünüz mü ' ABD den bir üst düzey geleceği zaman suyunu, içeceğini bile yanında getiriyor. Kalacağı otelde mutfak...vb komple denetim altında.

Sadece yiyecekle kalmıyor. ABD başkanı tuvaletini bile otel odasındaki tuvaletine yapmıyor da kendileri özel olarak topluyor, yanlarında götürüyor neden?

ABD başkanı' nın affedersiniz dışkısını birileri  tuvaletten alıp incelese ne elde edile biliniyor ki bu adamlar tuvaletlerini bile yanında taşıyorlar..

Lütfen bunu düşünelim...

Türkiye de bir besici 30 yıl boyunca dışarıdan desteklense. Özel besinlerle beslenen bu hayvanların etini 30 yıl boyunca yiyen toplumun düşünce , algısında nasıl bir değişme olabilir?

Şimdi GDO lu olarak gelecek bu mısırların paketlerinin üzerinde GDO lu olduklarını yazılması, etiketlenmesine bile izin verilmiyor....

BESLENME SON DERECE ÖNEMLİ BİR KONU.

Bizim hastalıklarımızın temelinde yanlış beslenme var.

Yanlış beslenmenin üzerine birde sağlıklı diye yediğiniz yiyeceklerin size fayda vermediğini, hatta bırakın faydayı zarar verdiğini bilseniz ne hissedersiniz...

SİZ YEDİKLERİNİZSİNİZ...

Sizin beslenmeniz, vücudunuzdaki hormonları, işleyişi, etkileyecektir.

Beslenmeniz sizin algılama yapınız, beyin, zeka gelişiminizi  bile etkilemektedir....

Yapılan bir çalışmada besinlere konulan Ositasin maddesi ile görülmüştür ki, Ositasinli besinleri yiyenler daha fazla kandırılabiliyor,  her şeye inanabiliyor....

ABD Norweç' in dağlarında , üstlerde bir yerde Tohum depoluyor. Acaba neden?

TEMA, yediğiniz sebze ve meyvelerin çekirdeklerini atmayın, biriktirin , ileride buna çok ihtiyaç olacak diyor neden? Bu adamlar salak mı?

ABD, dünyada yapmış olduğu çalışmalarla suyu, havayı, toprağı yaşanmaz hale getirirken neden yaşamak, yerleşim için başka gezegen arayışı içinde?

Afrika da neden bu kadar hastalık ve ölüm var?

Afrikanın nüfusunun artması bir şekilde engelleniyor olabiliyor mu?

Neden şu anda dünyanın bütün ülkeleri Afrika da çalışıyor:;?

Sadece enerji mi yoksa dünyanın her yerinde zarar verdikleri topraklardan dolayı ileride ciddi bir  sağlılık topraklardan elde edilecek gıda, tahıl, ihtiyacı mı?

GDO lu ürünlerin sakıncaları konusunda Ziraat Müh. odası sürekli uyarıda bulunmakta. Uğur Dündar ın star TV de çalıştığı programda tarım bakanını ekrana çıkardı. Adam halka  bu işin ne kadar iyi olduğu doğrultusunda bir şeyler anlatmaya çalışırken, telefona ziraat mühendisleri odası başkanı bağlandı, bakanın söylediğinin hepsini yalanladı.

Bakan programı terk etti. Siz bana programa tek başıma katılacağımı söylemiştiniz dedi.

Dikkat edin, gerçek muhalif olan hiç kimse ile bugüne kadar ekranda tartışılan program oldu mu?

GDO ya ver ne idüğü belirsiz gıdalara dikkat edelim.

Bu bir paranoya değil.

Bunu söyleyenlerle dalga geçilecek, itibarsızlaştırılacak, baskın karşıt görüşler art arda çıkacak.

Sizin sağlığınız, sizin kararınız...

http://www.tarimsal.com/tohumculukyasasitartismalari.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder