Bizler insanız ve çok değerliyiz....Sağlığınızın kıymetini bilin...

31 Ağustos 2011

Kansere karşı Limon!!!

Bilen bilir acıya çaresizliği,yaşamayan ne bilsin sağlığın kıymetini..


Limon, kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir mahsul, Kemoterapiden 10,000 kat daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz?
Limonun tadı güzel ve kemoterapinin korkunç yan etkilerine sebep olmuyor.

Bildiğiniz gibi limon ağacı, limon ve lim (yeşil limon) gibi çeşitleriyle bilinir, bu meyveyi farklı şekillerde yiyebilirsiniz,posasını yiyebilir, suyunu sıkabilir, içecekler hazırlayabilir,şerbetler ve tatlılar yapabilirsiniz.
Bir çok erdemleriyle tanınır,ama en ilginç olanı tümör ve kistler üzerine olanıdır.
Bu bitki her tür kanser tipine karşı kanıtlanmış bir çaredir.
Bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı anti mikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu kabul ediliyor.
Yüksek tansiyonu dengeliyor.
Bunlar dışında stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi var.

1970'ten beri yirmi'den fazla farklı laboratuvar test etti ve sonuç olarak limon ekstresinin on iki kanser tipinde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı!.

Bu kanserler içinde kolon, göğüs, prostat,akciğer ve pankreas  kanserleri de var.
Kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatmada limon ağacı bileşenlerinin bütün Dünyada genellikle kemoterapide kullanılan "Adriamycin" adlı ilaçtan 10,000 kat daha iyi olduğu gösterildi.. 

Daha da hayret verici olan; limon ekstreleri ile yapılan bu terapi sadece kötü huylu kanser hücrelerini yok ediyor ve sağlıklı hücrelere hiçbir etkisi bulunmuyor.

Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmaları laboratuvarlarda üretilen sentetik ilaçlarla çok büyük  karlar  elde ediyor, Multimilyonerlerin sahip olduğu büyük şirketlerin karlarına zeval gelmesin diye bu sır saklanırken daha kaç kişi ölecek?Kaynak: Institute of Health Sciences, 819 N. L.L.C. Charles Street Baltimore , MD 1201.

2 yorum:

  1. Ben kemoterapi alıyorum her 21 günde bir ya kanım düşüyor kan gerekiyor, ya trombositlerim 5 e kadar iniyor, trombosit veriliyor torba torba.Ki sağlıklı zamanlarımda 450-500 ken maaşallah sınırları zorlamayı başarıyoruz ve doktorlar "merak etmeyin kemoterapi yapıyor" diyorlar. Damarlarım çatlıyor, heryerim morarıp şişiyor. Oysa bilge bir kişi 9 ay önce limon sık iç geçer demişti bana. keşke dinleseydim kendisini diyorum. Şimdi anladım ki insanlar kanserden ölmüyor.Teşekkürler paylaşım için.Sevgilerimle.tontini.

    YanıtlaSil
  2. Öncelikle acil şifalar diliyorum,ortak dertlere çare aramak adına faydalı olduğuna inandığım her bilgiyi paylaşmak istiyorum,ilaçların çoğu zaman faydasından ziyade insan bedenlerinde ağır tahribatlar yaptığına inanıyorum,ilaç firmalarının insafına bırakılamayacak kadar değerliyiz,evet çok haklısınız insanlar kanserden ölmüyor!!! Hırslarına yenilen insan müsvettelerinin kurbanı oluyor maalesef.. Saygılar.

    YanıtlaSil